Książka, którą pokocha każdy mężczyzna

Twój tata jest miłośnikiem dobrze napisanych horrorów? Lubi powieści, które straszą i wzbudzają niepokój? Jeśli tak, to książka Wróć przed zmrokiem autorstwa Riley’a Sagera jest idealną pozycją dla niego. Lektura ta stanowić może perfekcyjny prezent na dzień taty. Nawet jeśli twój ojciec dawno nie czytał żadnej książki, horror Sagera z pewnością przykuje jego uwagę. Dlaczego?

Tajemnice, sekrety i brutalna przeszłość

Amerykański autor oparł swoją nową powieść na prostych schematach. Dzięki temu całą historię czyta się szybko, a narracja jest przystępna i zrozumiała. Fabuła jednak pozostaje bez dwóch zdań wyjątkowa. Riley Sager przedstawia nam opowieść rodzinną, która przerazi niejednego weterana horrorów. W dodatku do tak – wydawałoby się – wyeksploatowanego tematu nawiedzonych domów wplata świeże podejście i zupełnie nowe wątki. 

Horror i thriller w jednym

Wróć przed zmrokiem to powieść doskonała w swoim gatunku. Widać, że autor doskonale radzi sobie w danej konwencji, co więcej w zaskakujący sposób łączy ze sobą jeden gatunek z drugim. Warto jednak pamiętać, że nic nie jest w tej powieści takie, jakie na początku może się wydawać. To między innymi dlatego książka ta sprawdzić się może jako forma upominku, nawet dla tych, którzy czasu wolnego raczej nie spędzają na czytaniu. Amerykański pisarz wykreował w pełni uniwersalną, ale i rozrywkową opowieść, która przez cały czas trzyma w napięciu. Od historii ciężko się oderwać, a zakończenie pozostawia pozytywny niedosyt i chęć na więcej jakościowej literatury tego typu. 

Dlaczego Wróć przed zmrokiem autorstwa Riley’a Sagera to idealna książka dla ojca:

– świetnie poprowadzona i zaskakująca na każdym kroku historia,

– duże walory rozrywkowe połączone z dobrym stylem pisania,

– idealna na weekend lub czytanie w podróży,

– klasyczny horror, który straszy na każdym kroku,

– niepowtarzalny klimat,

– fabuła oparta na sekretach, kłamstwach i tajemnicach.