Prezent dla taty

Dzień taty już za rogiem, więc dobrze jest już teraz rozejrzeć się za ciekawym prezentem, który sprawi mu wiele radości. Czasem znalezienie tego idealnego upominku nie jest takim prostym zadaniem, dlatego warto sięgnąć po coś sprawdzonego. W tym celu świetnie sprawdzą się książki! Mogą to być zarówno pełnokrwiste kryminały, jak i zaskakujące reportaże. Dla każdego ojca można znaleźć taką lekturę, która wciągnie go na wiele godzin. Jakie lektury wybrać? 

Idealna książka dla taty? Wciągający kryminał!

Kryminały to jedne z najpopularniejszych książek i mają wielu zwolenników, dlatego niemal na pewno sprawdzą się na popularny prezent na dzień taty. Mowa tu zarówno o kryminałach z wątkiem mrocznego i ponurego policjanta, jak i tych, ze śledztwami prowadzonymi przez detektywów czy nawet przez zupełnie niezwiązane ze służbami osobami. Ciekawym pomysłem na upominek mogą być także całe serie, zarówno te krótsze, jak i dłuższe. Można tu sięgnąć na przykład po serię autorstwa Remigiusza Mroza z Chyłką lub komisarzem Forstem. Świetnie sprawdzi się również saga z Igorem Brudnym napisana przez Przemysława Piotrowskiego i książki, których akcja rozgrywa się w Lipowie, napisane przez Katarzynę Puzyńską. Z pojedynczych książek dobrym wyborem mogą być “Lisia dolina” Charlotte Link lub “Czyste zło” Lisy Gardner. 

Jaką książkę wybrać na dzień taty? 

Książki są ciekawym i niezwykle wartościowym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a przede wszystkim mogą być także świetnym prezentem dla taty. Z ich pomocą każdy ojciec może zwiedzić interesujące go kraje, poznać nowe kultury, rozwinąć swoje zainteresowania czy nawet nauczyć się przydatnych rzeczy. Na upominek warto wybrać takie książki, które przynajmniej zahaczają o pasje taty, aby lektura była dla niego przyjemna i wciągająca. Prezentem mogą być przeróżne książki, od historii fabularnych, po poradniki, komiksy czy nawet albumy. Jeśli żadna pozycja nie przychodzi na myśl, dobrym i uniwersalnym wyborem mogą być na przykład: 

– “Na zachodzie bez zmian” Erich Maria Remarque
– “Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę” Lawrence Wright
– “Frankenstein” Mary Shelley
– “Znachor” Tadeusz Dołęga-Mostowicz